۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۸ آذر
شهرداری اسلامشهر
بیمارستان صحرایی امیرالمومنین شهرداری اسلامشهر، برای مقابله با مواقع بحران باید آماده و به‌روز شوند.
رئیس سازمان مدیریت بحران با اشاره لزوم آمادگی برای مقابله با شرایط بحرانی گفت: 15 بیمارستان صحرایی برای مقابله با مواقع بحران باید آماده و به‌روز شوند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری اسلامشهر و به نقل از خبرگزاری تسنیم، اسماعیل نجار در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اسلامشهر با اشاره به اینکه اساس کار ما پیشگیری است و باید در حوزه مدیریتی خود به این موضوع بپردازیم اظهار داشت: رکن اساسی در مدیریت بحران مردم هستند و هر عضوی از خانواده می‌تواند بعد از پیشگیری بهترین امدادگر باشد.
وی بیان کرد: آموزش رکن اساسی در مواقع مختلف برای مدیریت بحران است و اگر آموزش صحیح داشته باشیم میزان خسارات و تلفات احتمالی به حداقل می‌رسد این در حالی است که تمام امکاناتی که در زمینه آموزش برای پیشگیری در مدارس جهت برگزاری مانورها و در کتب درسی استفاده کرده‌ایم به 10 درصد هم نمی‌رسد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه همه مسئولیت داریم و باید به وظایف‌مان درست عمل کنیم و هنر ما استفاده از امکانات و تجهیزات موجود است افزود: فرونشست زمین در جنوب غرب استان تهران جدی است اما خوشبختانه از 1.4 میلی‌متر در روز به هشت دهم میلی‌متر کاهش یافته که این خود زلزله خاموش است و درصدد ایمن کردن فروچاله‌ها هستیم.
نجار ادامه داد: بعد از حادثه پلاسکو برای تأمین و تجهیزات امکانات شهرداری‌ها 100 میلیون دلار اعتبار تخصیص داده شده و برای نردبان‌های بلندمرتبه نیز رقمی پیش‌بینی و در حال پیگیری برای تخصیص آن هستیم.
وی با اشاره به اینکه نانوایی‌ها نان ضروری مردم را تهیه می‌کنند عنوان کرد: با تهیه سوخت مایع گازوئیل و برق برای واحدهای نانوایی و مشکل قطع گاز در مواقع بحران نان تازه در اختیار مردم قرار می‌گیرد.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: 15 بیمارستان صحرایی با پول مدیریت بحران خریداری و در اختیار استان‌ها و شهرداری‌ها قرار داده شده که کادر پزشکی، تجهیزات پزشکی و امکانات درمانی این بیمارستان‌ها باید آماده و به‌روز باشد.
نجار با بیان اینکه قبلا متولی درمان در مدیریت بحران وزارت بهداشت و درمان بود و در حال حاضر این امر در اختیار اورژانس کشور قرار گرفته تا کار درمانی را همواره آماده به خدمت داشته باشد تأکید کرد: برای استان تهران از تمام کشور استان‌های معین قرار داده‌ایم تا با یک دستورالعمل با سازمان مدیریت بحران شهر هماهنگ شده و به شناسایی نقاط ضعف و قوت در زمان بحران در آن شهر بپردازند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: نباید خیلی به دنبال مکان‌های اسکان اضطراری بود چرا که افراد می‌خواهند مراقب اموال و خانه خود باشند و باید از ظرفیتی که ساختمان مخروبه دارد استفاده کنیم، آب، برق و سرویس بهداشتی دیوار اگر سالم مانده باشد باید مورد استفاده قرار گیرد و خیلی نباید به مراکز اردوگاهی توجه و تمرکز داشته باشیم.
 
منبع : خبرگزاری تسنیم
تاریخ:
1397/08/29
تعداد بازدید:
53
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
شهرداری اسلامشهر
شهرداری اسلامشهر
شهرداری اسلامشهر
آدرس: تهران-بزرگراه آیت اله سعیدی - اسلامشهر- بلواربسیج - نبش خیابان امام موسی کاظم(ع)، ساختمان مرکزی شهرداری اسلامشهر
کد پستی :3313778468تلفن :15 - 02156344010
ایمیل: info@eslahmshahr.ir
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شهرداری اسلامشهر می باشد.
Powered by DorsaPortal