۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير
شهرداری اسلامشهر
آئین افتتاح و بهره برداری از خیابان شهید شامی شهرک امام حسین(ع) و اتصال شهرک امام حسین به مسکن مهر
به مناسبت گرامیداشت سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر با احداث یک‌راه دسترسی جدید به طول 730 متر از انتهای خیابان شهید شامی ، شهرک امام حسین(ع) از بن‌بست خارج و راه دسترسی شهروندان به شهرک امام خمینی(ره) (مسکن مهر) هموار شد.

به گزارش مرکز ارتباطات شهرداری اسلامشهر، دکترحسین طلا شهردار اسلامشهر در حاشیه برگزاری آیین بازگشایی خیابان شهید شامی و اتصال آن به شهرک امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرک امام حسین(ع) در منطقه جغرافیایی قرارگرفته بود که شهروندان برای تردد فقط یک‌راه دسترسی داشتند و این امر مشکلات فراوانی را برای مردم به‌ویژه در مواقع بروز بحران به وجود می‌آورد، احداث راه دسترسی یکی از مهم‌ّترین نیازهای این منطقه بود.

وی بابیان اینکه خروج شهرک امام حسین (ع) از بن‌بست به‌عنوان یک آرزوی قدیمی برای شهروندان این منطقه بود، افزود: باحمایت‌ها و پیگیری‌های اعضای شورای اسلامی شهر و مجموعه مدیریت شهری و با موافقت تولیت مدرسه عالی شهید مطهری شرایط و امکان احداث یک‌راه دسترسی جدید برای این شهرک به وجود آمد که با ایجاد این معبر جدید شهرک امام حسین(ع) در مسیر توسعه بیشتر قرار گرفت.

شهردار اسلامشهر با اشاره به اقدامات انجام‌شده در منطقه تأکید کرد: با بازگشایی خیابان شهید شامی و اتصال شهرک امام حسین(ع) شهرک امام خمینی(ره) یک خیابان به طول 730 متر با عرض 15 متر در زمینی به مساحت 10 هزار مترمربع با رعایت نکات فنی و ایمنی استاندارد احداث شد که با احداث این مسیر علاوه بر تسهیل در دسترسی شهروندان در خدمات‌رسانی امدادی و خدماتی به شهروندان ساکن در شهرک امام خمینی(ره) نیز سهولت به وجود آمده است.

در ادامه دکتر طلا گفت: توافق با مالکین ، تملک و تخریب ساختمان‌های واقع در مسیر طرح ، خاک‌برداری ، زیرسازی ، مخلوط ریزی ، جدول‌کشی ، اجرای روکش آسفالت و اجرای سیستم روشنایی و ایمنی مسیر تمام به دست کارکنان شهرداری انجام‌شده و برای نخستین بار آسفالت تولیدی در مجموعه کارخانه آسفالت شهرداری اسلامشهر نیز برای این مسیر مورداستفاده قرار گرفت.

وی تأکید کرد باوجود محرومیت‌ هایی که در شهرک امام حسین(ع) وجود داشته و دارد توسعه این شهرک یکی از مهم‌ّترین برنامه‌های شهرداری است...

شهردار اسلامشهرافزود: با احداث پارک 17 هزار متری انتهای خیابان رسول اکرم(ص) معروف به پارک حسن و حسین، لوله‌گذاری 1/5 کیلومتری انتهای خیابان کمیل و هدایت فاضلاب منطقه ،، بازگشایی خیابان شهید شامی سوّمین پروژه بزرگ و مهمّ در این منطقه است که با احداث این مسیر راه دسترسی 55 هزار نفر ساکن در منطقه آسان‌تر خواهد شد.

شهردار اسلامشهر عنوان کرد: احداث خیابان 24 متری شمالی، پروژه خیابان کمیل و اتصال به بلوار حضرت معصومه(س) و احداث پارک جنگلی 65 هزار متری با ایجاد دریاچه مصنوعی به وسعت 15000 مترمربع از دیگر اقدامات و پروژه‌هایی است که شهرداری اسلامشهر در منطقه 6 در دست اقدام دارد.

دکترطلا با اشاره به وجود بافت فرسوده در شهرک امام حسین (ع) گفت: به‌منظور کاهش فاصله طبقاتی در بین مناطق شهری و افزایش رضایت مندی شهروندان و ایجاد شرایط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در منطقه و بهسازی و نوسازی منازل مسکونی شهروندان، شهرداری اسلامشهر با موافقت شورای اسلامی شهر و با همراهی دستگاه‌های دیگر و با همکاری تولیّت مدرسه عالی شهید مطهری برای تخریب و بازسازی ساختمان‌های فرسوده در شهرک امام حسین (ع) پروانه ساختمانی رایگان صادر می‌کند و شرایط مساعدتری را برای شهروندان فراهم کرده است.

شهردار اسلامشهر در پایان خاطرنشان کرد: شهروندان ساکن در منطقه6 می‌توانند برای اخذ مجوز ساخت بنا و تخریب و بازسازی بناهای قدیمی به شهرداری منطقه 6 مراجعه و با تکمیل مدارک موردنیاز نسبت به نوسازی و بهینه‌سازی ساختمان‌های فرسوده خود اقدام کنند.

شایان ذکراست آیین بازگشایی خیابان شهید شامی و اتصال شهرک امام حسین (ع) به شهرک امام خمینی(ه) با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار اسلامشهر ، معاون عمرانی فرماندار ، مدیران و دیگر مسئولین ادارات شهرستان ، شهروندان و اهالی محل برگزار شد و این مسیر ارتباطی به دست برادران شهید شامی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری فارس


تاریخ:
1398/03/05
تعداد بازدید:
126
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:4

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
شهرداری اسلامشهر
شهرداری اسلامشهر
شهرداری اسلامشهر
آدرس: تهران-بزرگراه آیت اله سعیدی - اسلامشهر- بلواربسیج - نبش خیابان امام موسی کاظم(ع)، ساختمان مرکزی شهرداری اسلامشهر
کد پستی :3313778468تلفن :15 - 02156344010
ایمیل: info@eslahmshahr.ir
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شهرداری اسلامشهر می باشد.
Powered by DorsaPortal