۱۳۹۹ جمعه ۸ اسفند
شهرداری اسلامشهر
بازدید مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از پروژه متروی اسلامشهر
مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه در بازدید از پروژه ساخت مترو ی اسلامشهر گفت: یکی از ارکان مهم مترو مشخص کردن بهره بردار برای آن است.

به گزارش مرکز ارتباطات شهرداری اسلامشهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، در این بازدید که صبح امروز پنجشنبه( دوم بهمن ماه 99) از قطعه اول تونل و محل ایستگاه چهاردانگه انجام شد فرنوش نوبخت افزود: پروژه متروی اسلامشهر پروژه ای بسیار مهم و ضروری است و باید هرچه زودتر به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از متروی اسلامشهر، حجم ترافیک در مسیر اسلامشهر تا تهران کاسته می شود، تصریح کرد: در حال حاضر صبح ها از ایستگاه آزادگان واقع در خط سه مترو که نزدیک ترین ایستگاه به شهرستان اسلامشهر است با ازدحام مسافری روبرو هستیم و تلاش کرده ایم با اجرای سرفاصله حرکت 6 دقیقه از شلوغی این خط بکاهیم.

➕نوبخت گفت: امیدواریم فاز اول هرچه زودتر و یا حتی با ایستگاه های کمتر به بهره برداری برسد و برای محقق شدن این موضوع در حد توان هر کمکی که بتوانیم در بخش برق، سیگنالینگ و مخابرات نیاز داشته باشند، انجام خواهیم داد.

➕وی خاطرنشان کرد: مسیر اسلامشهر به طرف تهران و بالعکس جزء کریدورهای شلوغ مسافری است که احداث و بهره‌برداری از مترو می تواند علاوه بر کاهش ترافیکی، موجب صرفه جویی در هزینه و وقت مردم در این منطقه شود.

➕در ادامه رضا قاسمی رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل ریلی اسلامشهر گزارشی از روند عملیات اجرایی پروژه متروی اسلامشهر ارائه کرد و گفت: پروژه احداث متروی اسلامشهر که در امتداد خط 3 متروی تهران در حال احداث است یکی از مهم ترین محورهای توسعه شهرستان اسلامشهر به شمار می رود که به همت مجموعه مدیریت این کلانشهر، عملیات اجرایی احداث این ابر پروژه عظیم در دی ماه سال 1397 آغاز شده است.

➕متروی اسلامشهر در دو فاز در حال ساخت است فاز اول آن 10 کیلومتر با 3 ایستگاه از ایستگاه آزادگان تا میدان نماز و فاز دوم آن 5 کیلومتر با 2 ایستگاه که در حال حاضر فاز آن با 30 درصد پیشرفت همراه بوده است.

➕وی تصریح کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده پروژه متروی اسلامشهر با اجرای تونل قطعه اول حدفاصل بزرگراه آزادگان تا انتهای خط 3 متروی تهران و تونل قطعه دوم از بزرگراه آزادگان تا میدان نماز شهرستان اسلامشهر 30 درصد پیشرفت داشته است.

➕قاسمی اظهار داشت: در صورتی که کار بدون هیچ مشکلی انجام شود ایستگاه نخست طرح (چهار دانگه) در مسیر این خط تا میدان نماز است تا سال پایان سال 1400 به بهره برداری می رسد.

➕رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل ریلی اسلامشهر ضمن تشکر از مهندس نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه گفت: حضور مدیرعامل شرکت بهره بردری متروی تهران و حومه و بازدید از این مجموعه باعث دلگرمی ماست.

تاریخ:
1399/11/04
تعداد بازدید:
126
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:7

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
شهرداری اسلامشهر
شهرداری اسلامشهر
شهرداری اسلامشهر
آدرس: تهران-بزرگراه آیت اله سعیدی - اسلامشهر- بلواربسیج - نبش خیابان امام موسی کاظم(ع)، ساختمان مرکزی شهرداری اسلامشهر
کد پستی :3313778468تلفن :15 - 02156344010
ایمیل: info@eslahmshahr.ir
کلیه حقوق وب سایت متعلق به شهرداری اسلامشهر می باشد.
Powered by DorsaPortal